O Feng Shui

Dělám, co mě baví. Do své práce dávám srdce a budu ráda, když pomohu k útulnému domovu i Vám.

Co je to Feng Shui?

Feng Shui (Feng Šuej) je starověké čínské umění ovládání a následování přirozených sil panujících v přírodě. Slouží k podpoře vitality a nastavení harmonie v našem běžném životě. Feng znamená Vítr a Shui znamená Vodu. Charakteristika Vítr sebou nese změnu a pohyb, umění, svobodu, je nehmatný. Charakteristika Voda shromažďuje životní sílu, vědu, řád, je hmatatelná.

Spojení obou kvalit = umění života.

Yang a Yin je aktivní a pasivní. Symbolizují dva doplňující se protiklady a kvality, ze kterých je náš svět duálně vytvářen. V každém je obsažen zárodek opačné polarity umožňující neustálou proměnu.

Qi (Čchi) je čínský výraz pro životní sílu a energii, která vše pohání a ovlivňuje. Cílem bylo vždy životní sílu posílit a využít, a tím harmonizovat život jednotlivce.

V našem prostředí jsou jak pozitivní faktory, které posilují Qi (příroda, upravené interiéry, barvy, květiny, dobré jídlo, zvuk ptáků, zpěv…vše, co vnímáme jako příjemné), tak negativní faktory, které Qi oslabují (tmavá místa, násilí, špína, defekty, hluk, zkažené jídlo, jedy, toxiny, doprava, agrese…vše, co vnímáme jako nepříjemné a ohrožující).

Feng Shui pro lepší žití

Tyto faktory se projevují na našem zdraví, vztazích, kariéře a na množství životní energie. Zdravé prostředí je takové, kde správně proudí Qi, je v souladu s okolím, jsou v něm správně zastoupeny barvy, tvary, materiály, je v souladu se světovými stranami, s lidmi, co v něm žijí, je praktické a funkční, je tam čisto a uklizeno. K tomu, abychom takové prostředí byli schopni vytvořit, slouží přesné výpočty a techniky dle starého učení Feng shui.

Někdy stačí jen malá změna a najednou cítíme, že se zásadně změnila energie v prostředí, kterou vnímáme, a která má vliv na náš život.

 

Kontaktní formulář

Pokud Vás moje služby oslovily, neváhejte si se mnou domluvit první informativní schůzku zdarma. Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře souhlasíte se Zásadami pro zpracování a ochranu osobních údajů.

9 + 9 =